1- Obrączki i Pierścionki- wymiary, rozmiary, zmniejszanie i powiększanie.

20-08-2017

Jak prawidłowo określić rozmiar pierścionka zaręczynowego lub obrączek?
Odwieczny problem, który trapi zakochańców. Pomożemy Wam rozwikłać tę zagadkę, która na dobra sprawę nie jest taka prosta. Na pewno trzeba zmierzyć palec. " Eureka" krzyknęlibyście z nutką ironii - "odkryli Amerykę ". Na dobra sprawę Moi Mili, nie jest to takie proste.

Po pierwsze, określmy na której dłoni będziemy nosić biżuterię, bo co kraj to obyczaj.
W Polsce przyjęto, że obrączki nosi się na prawej dłoni, inaczej niż w Anglii- to tak jak z ruchem drogowym Ja polecam Wam noszenie obrączki na tej dłoni, którą się NIE witamy i NIE otwieramy drzwi, unikając zahaczenia i bólu przy zbyt mocnym uścisku a także zarysowań na obrączce. Sami musicie podjąć decyzję, na którym ręku będziemy nosili cenną ozdobę i wtedy przystępujemy do pomiarów. Taka decyzja już na samym początku jest istotna, ponieważ dłoń prawa i lewa mają inne rozmiary.

Kiedy wybraliśmy dłoń, bierzemy się za mierzenie

Sposoby pomiaru:
1. Możemy zmierzyć pierścionek na podstawie innego pierścionka noszonego na danym palcu. Jeśli potrafisz posługiwać się suwmiarką (i w ogóle posiadasz taki wynalazek), to możesz sam zmierzyć pierścionek i przekazać nam rozmiar. W takim przypadku trzeba zmierzyć pierścionek przynajmniej w 3 miejscach i wyciągnąć średnią, gdyż zdarza się, że od noszenia mógł się on pokrzywić. Zapraszamy na krótki film instruktażowy, aby ułatwić Wam to zadanie ->(film dostępny wkrótce)2. Zapraszamy Cię do siedziby Hercdesign Batalionów Chłopskich 82b/73. 
Hercdesign Konrad Herc - Herc Design Batalionów Chłopskich 82B/73 Warszawa

3. Możesz też udać się do dowolnego sklepu jubilerskiego, uśmiechnąć się szeroko do ekspedientki i dokonać pomiaru (zwykle bezpłatnego, jeśli trafisz na miłą Panią;)). Następnie pomiar przekaż nam, abyśmy mogli przystąpić do działania. 
Uwaga! Postaraj się zapamiętać jakiej szerokości miarki używałeś / używałaś w salonie. 
Jeśli chcesz zamówić produkt u nas, a mieszkasz w innym mieście, to taka informacja ułatwi nam odtworzenie ostatecznie pomiaru. 

Kiedy zadecydujecie Państwo,że zakupicie obrączki w Hercdesign, na życzenie, możemy przesłać do Was miarę pod konkretną szerokość obrączek na nasz koszt. Jedynym warunkiem dokonania takiej transakcji jest wcześniejsze wpłacenie na nasze konto bankowe kaucji w wysokości 80zł w formie zaliczki na obrączki. 
Uwaga! Samodzielnego pomiaru należy dokonywać o różnych godzinach i jeśli to możliwe w różnych dniach. Dokonując pomiaru z danej godziny postaraj się przeprowadzić go szybko, nie nadwyrężając palca, gdyż spuchnięty przekłamie wymiar.

 

 

Idealnie dobraną obrączkę i pierścionek można poznać po tym, że przy zakładaniu i zdejmowaniu delikatnie zatrzymuje się na kostce, zgięciu palca. Najczęściej stosowane miary to europejska, amerykańska, oraz angielska i co ciekawe nie da się ich pomylić, gdyż każda używa innych symboli. Ciekawostką jest to, że angielska oraz amerykańska są mało precyzyjne, tzn. jeden rozmiar zawiera w sobie nawet dwa rozmiary europejskie. W takiej sytuacji trzeba sprawdzić czy np. rozmiar c jest zbliżony do rozmiaru d czy może jednak do b. Patrz tabelka poniżej. Miarę można także uzyskać w milimetrach, mierząc wewnętrzną stronę miarki suwmiarką. 

Są dwie szkoły wybierania rozmiaru obrączek. 
Pierwsza mówi, że lepiej wybrać mniejszą obrączkę. Druga natomiast, że lepiej wybrać większą. Jak tu nie zwariować?:) Musicie wiedzieć, że jak wszędzie, w tej branży również występują indywidualne preferencje. Zależą one od technologi, którą dysponują zakłady jubilerskie oraz wzoru oborączki, więc najlepiej zapoznać się z zasadami konkretnego producenta. 
Jeśli chodzi o powiększenie rozmiaru pierścionków, to zdecydowanie wszystkie doświadczone pracownie wolą je delikatnie zwiększyć niż zmniejszyć. Jeśli proponują nam odwrotne rozwiązanie, może to nam sugerować, że obrączki są wątpliwie cienkiej konstrukcji, albo pracownia nie dysponuje odpowiednimi narzędziami. Może tez się zdążyć, że konstrukcja/ budowa pierścionka nie pozwala go powiększać, bo może dojść do jego uszkodzenia. 
Powiększenie, albo zmniejszenie obrączki/ pierścionka, w którym konieczne jest wstawienie bądź wycięcie dodatkowego elementu, jest możliwe w zależności od od konstrukcji biżuterii oraz technologii, którą dysponuje dana pracownia jubilerska. Czasami taki zabieg może być nieopłacalny albo niezalecany. Moje motto brzmi - "wszystko się da"! Da się nawet odfiltrować złoto z Bałtyku, tylko koszty operacji przewyższą cenę wydobytego kruszcu, więc czasami po prostu nie warto.

Wskazówki:

1- Osobiście jestem zwolennikiem wykonywania innej szerokości dla kobiety a innej dla mężczyzny. Już wyjaśniam: Zapraszam do pracowni parę z pierścionkiem zaręczynowym Kobiecie dobieram szerokość i kształt pod pierścionek zaręczynowy i wielkość palca następnie jeśli była prośba o brylant to sprawdzamy czy nie będzie się gryzł z pierścionkiem a później dobieram też pod grubość palców mężczyźnie i wiecie co? To jest najlepsza metoda bo obrączki wtedy leżą jak skrojony garnitur dobrany pod pigment skóry;) W galeriach zazwyczaj to masowa produkcja i "ubierają ludzi" w obrączki tej samej szerokości bo robi się je za jednym razem z tego samego profilu a później ludzie wyglądają komicznie Ona ma trochę za szeroką i za cienką a On za małą i za cienką bo większość tam jest cienka i tania. Ja przy wyrobie może mam delikatnie więcej pracy ale i satysfakcję z uśmiechów i dobrą opinię moich klientów. Jeśli doczytałeś do tego momentu to jesteś w domu jeśli nie to jeszcze błądzisz ;)

2- Przy obrączkach o szerokości powyżej 5mm zaleca się wykończenie soczewkowe w środku obrączki, które pozwoli uniknąć odparzeń palca (zalecane dla osób otyłych) oraz przy szerokości do5mm idealna do zgubienia np.latem nad wodą. Ale ten trick marketingowy o zaletach takiej obrączki działa nawet na szczupłe osoby hehe do momentu powiększenia lub zmniejszenia.

 

3- Komfortowa grubość ścianki obrączki jest między 1,3mm do 1,5mm max 3mm przy profilu okrągłym, grubsze mogą być niewygodne w noszeniu albo sprawiać ból przy witaniu się dłonią.
4- Nie każdy zakład chce się podjąć powiększania obrączek wysadzanych kamieniami do okoła oraz ornamentowych.
5- Unikaj obrączek odlewanych, szukaj obrączek walcowanych i tłoczonych.
6- Kupując obrączki dwukolorowe ze złota Nie kupuj obrączek złoconych na żółto lub biało a wykonanych z dwóch odrębnych kolorów złota tak samo jeśli chodzi o inne wyroby ze złota.


Uwaga na pułapki! Coraz częściej na rynku zdarza się proponowanie klientom wzorów pierścionków oraz obrączek o bardzo niskiej cenie i lekkiej wadze. Obrączki takie w efekcie są cienkie, jak „żyletka” i z prawdziwymi obrączkami mają tylko wspólną nazwę. Oznacza to, że np. rozmiar 11/3mm może ważyć i kosztować tyle samo co np. 18/4mm Taka konstrukcja jest cienka i mało wytrzymała, a przede wszystkim wygląda na palcu mało szlachetnie i nieelegancko. Wątpliwym jest, że taka biżuteria doczeka drugiego, trzeciego pokolenia, a szkoda.

 
J
eśli masz specjalny projekt napisz lub zadzwoń :) Pomożemy ;)
tel:. 502 990 892 lub napisz: herc@hercdesign.com
Rodzaje obrączek dostępne w naszym sklepie: https://hercdesign.com/category/inne-obraczki

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam w poprawnym pomiarze pierścionków i obrączek.
Jeśli ten artykuł był dla Was pomocny, prosimy udostępnić ten link znajomym https://hercdesign.com/blog/praktyka-teoria-doswiadczenie-czyli-realizacja-od-pomyslu-do-produktu.html i zalajkować naszą stronę na fb (link po lewej stronie na górze) 
Pozdrawiamy serdecznie
Hercdesign

tabela-rozmiarów-obraczek-rozmiary-obrączek-jak-zmierzyć-obrączkę-jak-zmierzyć-palec-jaki-rozmiar-obrączek-jakie-obrączki-jubiler-rozmiary